16 Kwi

Woda źródlana bądź kranówka?

Pewnie wielu z Was frapuje się jakie ma znaczenie kupowanie butelkowanej wody mineralnej zamiast spożywania tej, która płynie w naszych kranach. Otóż różnice pomiędzy obydwoma płynami są drastyczne plus mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie tudzież dobry humor.

Woda z kranu nieraz „wzbogacana” jest w substancje chemiczne, które mają spowodować, iż stanie się ona przydatna do picia. Jest to sprawa nielogiczna, albowiem dorzucamy do wody z kranu czegoś, co obniża jej wartość ale równolegle oczyszcza i sprawia, że możemy ją pić. W wodzie mineralnej tego rodzaju przypadki nie mają miejsca. Przedsiębiorstwa, które przywożą wodę z najczystszych górskich źródeł nie muszą obawiać się o jakość wody, którą nam zapewniają. Woda źródlana jest obfita w tak dużo wartościowych komponentów, które umożliwiają naszemu organizmowi poprawnie funkcjonować, że nie musi być o nic „wzbogacana”. Można powiedzieć, że jest to ciekłe zdrowie.

Naturalnie ostatnimi czasy próbuje nam się wcisnąć, iż „kranówka” może być dla nas zdrowa. Jest to wyłącznie nic nieznaczący bełkot, który ma za zadanie uwiarygodnić komunalne zakłady wodociągowe. Niestety, realizowane co jakiś czas badania próby płynu z naszych kranówek są bezlitosne i druzgocące dla tego typu przedsiębiorstw komunalnych. Przeważnie, bowiem diagnoza jest taka, że przyjmowanie wody z kranu może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naturalnie wyłącznie w przypadku, w którym konsumujemy ją prosto z kranu tudzież nieprzegotowaną. W związku z tym nie zalecamy ryzykowania i spożywania wody prosto z kranu. Wiele zdrowszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie obfitej oferty sklepów i selekcja wysoko mineralizowanych wód źródlanych, które zawierają tysiące wartościowych dla naszego ciała składników. Tylko w ów sposób zdołacie dostarczyć ciału tego, czego potrzebuje, żeby dobrze funkcjonować szczególnie w dużych temperaturach panujących w okresie letnim.